Erdoğan: Yerel seçim imtihanından umduğumuz neticeyi alamadık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde seçim sonuçlarını değerlendiriyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Aziz milletim, sevgili Ankaralılar, kıymetli yol ve dava arkadaşlarım, değerli genç kardeşlerim, sizleri en kalbi duygularımla, hasretle, muhabbetle selamlıyorum. Buradan AK Parti Genel Merkezi’nden tüm Türkiye’yi saygıyla selamlıyorum. Desteğiniz, kadirşinaslığınız için ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Şahsıma sizler gibi vefakar yol arkadaşları, dava arkadaşları veren Rabbime hamdediyorum. 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’i idrak ediyoruz. Sizlerle birlikte tüm Müslümanların Ramazan-ı Şerif’ini tebrik ediyorum. Bu mübarek günleri bombaların altında geçiren Gazzeli kardeşlerimizin Mevlam yâr ve yardımcısı olsun diyorum.”

“31 Mart bizim için bir bitiş değil aslında bir dönüm noktasıdır. Türk milleti yine sandığı vesile kılarak mesajlarını siyasetçilere ulaştırmıştır. Bu seçimin galibi demokrasimizdir, milli iradedir. Seçim maratonunda kazanan Türkiye olmuştur.”

“Yüksek sorumluluk bilinciyle mesai harcayan herkese samimi teşekkürlerimi iletiyorum. Gecenin bu saatinde görevlerini yapan buraya gelen siz değerli kardeşlerime şükranlarımı iletiyorum. Belki şimdi sabaha kadar evde dertleşeceksiniz. Ondan sonra sahur. Sahurdan sonra okullar tatil. Seçim sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum. 31 Mart seçimleri son 22 yılda girdiğimiz 18. sandık imtihanımız oldu. Hep başardık. Başararak geldik. Bundan sonra da başararak yola devam olacağız.”

‘İSTEDİĞİMİZ NETİCEYİ ALAMADIK’

“Ben sizlere inanıyorum ve bu yolda sizlerle inşallah bizler kazanarak devam edeceğiz. 14-28 Mayıs seçimlerindeki zaferimizden sonra maalesef istediğimiz neticeyi alamadık. Her alanda bir hayır vardır.”

“Cumhur İttifakı’nda beraber hareket ettiğimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye tüm milliyetçi kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. İttifakımıza desteğimizi beyan eden diğer siyasi partilere minnettarlığımı ifade ediyorum.”

“Her zaman sandığın tarafında yer aldık. Bugün de milletin iradesi üzerinde hiçbir güç tanımıyoruz.”

“Sandık sonuçları bize irtifa kaybı yaşadığımızı gösteriyor. Yerel bazda yaşanan bu gerilemenin sebeplerini ayrıca masaya yatıracağız. Kaybettiğimiz, geriye düştüğümüz her yerde gerekli müdahalelerde bulunacağız.”

“Geçen sene bu zamanlar başlayan genel ve yerel seçim maratonu tamamlanmıştır. Son 1 yıldır ülkemizi yoran seçim defterinin kapanması kazançtır.”

Ayrıntılar geliyor…

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir