Continental Lastik’te 120 işçi işten çıkarıldı: Üretimi durdurmuşlardı

Bursa Nilüfer Organize Sanayi bölgesinde kurulu bulunan Continental Lastik AŞ fabrikasında Petrol İş üyesi bir işçinin işten çıkarılması üzerine işçiler üretimi durdurmuştu. İşten çıkarılan işçi sayısı 120’ye yükseldi.

İŞTEN ATMA GEREKÇESİ: YÜKSEK SESLE KONUŞMAK

Evrensel’in haberine göre, Petrol İş Sendikasının örgütlü olduğu Continental fabrikasında bir işçinin işveren temsilcisiyle yüksek sesle konuştuğu gerekçesiyle işten çıkarılması üzerine işçiler üretimi 16 Nisan Salı günü durdurmuştu.

Bir haftadır fabrika önünde direnen Petrol İş üyesi işçilerin eylemini kırmak için patron çok sayıda işçiyi daha işten çıkardı. İşten çıkarılan işçilerin sayısı 120’ye ulaştı.

Yaklaşık 250 işçinin çalıştığı Continental fabrikasında 16 Nisan’dan bu yana eylem yapan işçiler eylemlerinde kararlı olduklarını ve patronun yaptığı yanlıştan geri dönmesi çağrısında bulunuyor.

İşçilerin başlattığı direnişe bir yandan da destek ziyaretleri sürüyor. Birleşik Metal İş, TÜMTİS, Tüm Bel-Sen Bursa şubeleri ve CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal işçileri ziyaret ederek mücadelelerinde yalnız olmadıklarını ve dayanışma içerisinde olduklarını belirttiler.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir