Bilim Kurgu RTS Oyunu Battle Aces Duyuruldu

Summer Game Fest 2024 kapsamındaki duyurulardan birisi de Uncapped Games imzası taşıyan Battle Aces adlı bilim kurgu RTS oyunu oldu.

Uncapped Games, resmi duyurusunda Battle Aces’in standart RTS oyunlarından neden farklı olacağını belirtti: “Günümüzün hızlı tempolu dünyasında, oyuncuların ordularını veya ekonomilerini kurmaya yatırım yapacak saatlerinin her zaman olmadığının bilincindeyiz. İşte bu nedenle Battle Aces, oyuncuların oyundan önce ve maça girdikten sonra bile stratejilerini özelleştirmelerine ve doğrudan aksiyona dalmalarına olanak tanıyan benzersiz mekanikler içeriyor. İster düşman hatlarının gerisinde cüretkar bir baskına liderlik ediyor olun ister devasa ölçekte destansı savaşlara katılıyor olun, Battle Aces her anın adrenalin pompalayan heyecanla dolu olmasını sağlar.”

Oyun, Dünya’nın güneş sisteminin Battle Aces adı verilen insan komutanlar tarafından kontrol edilen drone ordularının savaş alanı olduğu gelecekte geçen, oynaması ücretsiz bir bilim kurgu teması taşıyor. Oyuncular, oyun içi eylemler aracılığıyla yeni birimlerin ve kozmetiklerin kilidini açabilecek veya birimlerin ve kozmetiklerin kilidini daha hızlı açmak için gerçek parayı kullanabilecek. Oyuncular maçlar için birimlerini şu şekilde kullanabilecek: “Maçtan önce birimlerin birim destelerine seçilmesi yoluyla birim kompozisyonu, oyuncuların oyun tarzlarını kendi oyun tarzlarına uyacak şekilde uyarlamalarına olanak tanır. Birim Destesi özelliği aynı zamanda, grup ve grup eşleşmelerinin zaman içinde genellikle benzer şekilde sonuçlanmaya başladığı katı grupların olduğu geleneksel RTS oyunlarına kıyasla daha geniş bir oyun içi eşleşme ve karar verme çeşitliliği sağlar.”

Oyun başlangıçta 1v1 ve 2v2 çevrimiçi maçları destekleyecek ve daha sonra 2vAI maçları da eklenecek. Oyun bir süre PC (Steam)’ye özel olacak. Oyunun çıkış tarihi henüz açıklanmadı ancak kapalı beta süreci Haziran sonlarında başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir